Witaj!

Od czego rozpocząć zakładanie firmy?
#1
Pytanie pewnie pojawia się często, ale wszędzie ten temat jest opisany tak bardzo ogólnie. A ja z biznesem raczej mam mało wspólnego i otwarcie firmy to dla mnie na prawdę duże wyzwanie. I tu pytanie czy ktoś może pomóc tak po ludzku i podpowiedzieć od czego zacząć załatwianie formalności z działalnością gospodarczą?
 Odpowiedz
#2
Sporo zależy od branży i formy działalności gospodarczej. Jednoosobową zakłada się prosto - przez Internet jeżeli dysponujesz podpisem kwalifikowanym lub za pośrednictwem epuapu. Wniosek wypisany w sieci można podpisać w gminie. Dalej to kwestia wyboru opodatkowania. Zgłoszenia do ZUS i US oraz pozwolenia dodatkowe jeżeli są konieczne. Później tematy związane z promocją. Napisałem dość ogólnie. Jeżeli masz pytania to pisz.


_______
prawo o zamówieniach publicznych blog
 Odpowiedz
#3
Dziś wiem, że istotne jest bezpieczeństwo danych. Prowadzę działalność od 3 lat. Dopiero po problemach zainteresowałem się tematem na tyle, żeby wszystkie zagadnienia z tym związane rozwiązać. Sam nie dałbym rady. Na rynku na szczęście są odpowiednie oferty typu http://zadbajobezpieczenstwo.pl od firm specjalistycznych z których można skorzystać.
 Odpowiedz
#4
Warto pomyśleć o dobrym zaopatrzeniu. Na myśl przychodzą mi dostawcy np. artykułów biurowych, a że ofert typu http://eko.abante.pl/ na rynku nie brakuje to trzeba znaleźć odpowiednią firmę.
 Odpowiedz
#5
Własny biznes to przede wszystkim pomysł. Czasem najprostsze pomysły okazują się najlepsze. Ja sporo czasu temu spontanicznie zainwestowałam w sklep internetowy z butami sportowymi na bazie oferty podobnej do tej http://wolpol.com/sportowe-damskie-4401 i mam do dziś całkiem niezłe - dodatkowe źródło dochodu.
 Odpowiedz
#6
Wydaje mi się, że warto do listy dodać jeszcze wsparcie zewnętrznej firmy. Mam tu na myśli usługi outsourcingowe jak w ofercie typu https://www.aterima.pl/, bo w pewnym etapie działania firmy to po prostu się opłaci.
 Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości